Naujiena

TARPTAUTINĖSE PARODOSE – ARČIAU VARTOTOJO

2011 10 28

Akcinė bendrovė mašinų gamykla „Astra“, turinti solidžią patirtį kieto kuro katilų gamybos srityje, nesitenkina esama pardavimų situacija ir ieško efektyvių būdų rinkoms plėsti ir eksporto apimtims didinti. Jau ir iki šiol eksportavusi per 80 proc. pagaminamos produkcijos įmonė sertifikavo dar tris katilus „Astra 40 MES“, „Astra 31,5 MES“ bei „Astra H-40 ES“ ir siūlo juos ne tik vietos, bet ir užsienio vartotojams.

Jau senokai dairomės vis platesnių „vandenų“ savo gaminių eksportui, tačiau dalyvauti užsienio šalių parodose ir katilus realiai parodyti vartotojui buvo pakankamai sudėtinga, nes juos reikia sertifikuoti, be to, nemažas sumas sudaro ir transportavimo bei eksponavimo išlaidos, - mintimis apie sunkumus, su kuriais yra tekę susidurti, dalinasi alytiškės bendrovės direktorius Semion Bondarev. – Tačiau įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis remiamą projektą „Šildymo katilų ASTRA eksporto į Prancūziją, Rumuniją ir Norvegiją vystymas“ atsivėrė naujos galimybės. Už gautas lėšas galėjome pirkti specialistų paslaugą trims katilams sertifikuoti, dalyvaujame mus dominančių šalių rengiamose tarptautinėse parodose. Tų šalių kalbomis išleidę gaminių katalogus, galime betarpiškai bendrauti su potencialiu mūsų produkto vartotoju.“

Projektui įgyvendinti skirta 242647 Lt finansavimo iš Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo. Projekto vykdytojas įsipareigojo skirti 103991 Lt.

Už šias lėšas buvo atlikti užsienio rinkų tyrimai, parengta spausdintinė rinkodaros medžiaga rumunų, prancūzų ir anglų ir vokiečių kalbomis, teikianti potencialiems pirkėjams ir pardavimo atstovams aiškią, suprantamą ir išsamią informaciją apie siūlomus šildymo katilus ir leidžianti pristatyti gaminius platesnei rinkos daliai tuo pačiu praplečiant ir potencialių užsakovų ratą. Atliktas planuojamų eksportuoti šildymo katilų sertifikavimas. Dalyvauta trijose tarptautinėse šildymo technikos parodose Prancūzijoje, Švedijoje, Vokietijoje.

Tikimasi, kad visas šis įgyvendintų priemonių kompleksas padarys didelę įtaka pardavimų apimtims, kadangi sudaro palankiausias sąlygas įmonei parduoti savo gaminius, užmegzti naujus ryšius su užsienio partneriais, pagerinti savo įmonės įvaizdį. Šios veiklos sukurs esmines prielaidas efektyviam šildymo katilų eksporto organizavimui ir vykdymui.

Šildymo katilai ASTRA yra pačios įmonės sukurtas ir rinkai pristatytas serijinės gamybos gaminys. Tikimės per 3 metus nuo projekto įgyvendinimo į Prancūziją, Rumuniją ir Skandinavijos šalis eksportuojamų šildymo katilų gamybos skaičių padidinti iki 4000 vienetų per metus, - ateities planais dalijasi įmonės vadovas Semion Bondarev. - Suteikta pagalba leido greičiau ir efektyviau pasirengti šildymo katilų eksportui į Rumuniją, Prancūziją ir Norvegiją. Atliktas išsamus šildymo katilų eksporto rinkos tyrimas ir surinkta informacija, leidžia kryptingai dirbti, siekiant užsibrėžtų tikslų.“
Pasak akcinės bendrovės mašinų gamykla „ASTRA“ generalinio direktoriaus Semion Bondarev, parengta ir sėkmingai įgyvendinama eksporto plėtros strategija bus orientuota į optimaliausias, potencialą turinčias Prancūzijos, Rumunijos bei Norvegijos rinkas todėl įmonė bus pajėgi apyvartos augimą pasiekti mažiausiomis sąnaudomis.